

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 91 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 450 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 800 µm |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00526
Ext.Price$0.00526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00526 | $0.00526 |
| 10 | $0.00263 | $0.02630 |
| 50 | $0.00202 | $0.10100 |
| 100 | $0.00155 | $0.15500 |
| 500 | $0.00153 | $0.76500 |
| 1000 | $0.00151 | $1.51000 |
| 3000 | $0.00149 | $4.47000 |
| 5000 | $0.00147 | $7.35000 |
